ترافیک مشکلی است که همه ما به نحوی با آن درگیر هستیم.  ترافیکی که سوخت، هزینه و زمان ما را به سادگی هدر می‌دهد.  اما همیشه برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، در ادامه متوجه می‌شویم که با کمک دوستان و تلفن همراه خود می‌توانیم این مشکل را حل کنیم. waze

اپلیکیشن Waze یک سرویس « مبتنی‌ بر مکان » (locationbased) است که به‌وسیله آن شما می‌توانید دوستان خود را به صورت زنده از ترافیکی که در آن قرار دارید مطلع کنید. شما در این سرویس به کمک دوستان خود می‌توانید مسیرهای جدید و خلوت را کشف کرده و آنها را به اشتراک بگذارید. فقط کافی است هنگام رانندگی این اپلیکیشن را باز کنید، سپس Waze انبوهی از اطلاعات ترافیکی اطراف شما را ذخیره می‌کند و دوستان شما می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند.

اپلیکیشن Waze نه‌تنها بهترین مسیر را به شما نشان می‌دهد بلکه به کمک آن می‌توانید از تصادفات و محل حضور پلیس در جاده‌ها آگاه شوید. به علاوه شما می‌توانید در مورد اتفاقاتی که در طول مسیر برای شما رخ می‌دهد نظرتان را بنویسید، مثلا کدام پمپ‌بنزین سرویس بهتری ارایه می‌دهد یا کدام منطقه گردشگری دارای طبیعت زیباتری است. به عبارتی تجربه کاربری خود را در آن قرار دهید تا دیگران نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌های Waze این است که نقشه‌های این اپلیکیشن، به‌طور مستمر توسط ویرایشگران بروزرسانی می‌شود تا نقشه‌ها را با کمترین تفاوت نسبت به دنیای واقعی، به کاربران ارایه دهند. با این ویژگی می‌توانید مطمئن باشید دیگر اشتباها در هیچ بن‌بستی قرار نخواهید گرفت. از دیگر امکانات این اپلیکیشن جذاب می‌توان به کسب امتیاز در فهرست فعال‌ترین کاربران و ارسال اطلاعات لحظه‌ای مسیر حرکت خود برای افرادی که منتظر شما هستند اشاره کرد.

این اپلیکیشن که هنوز در ابتدای راه قرار دارد، اواسط ‌سال جاری به ارزش یک‌میلیارد دلار توسط گوگل خریداری شد، به همین دلیل می‌توان امیدوار بود که با بهره‌گیری از امکانات نقشه گوگل، در آینده به صورت فراگیرتری مورد استقبال کاربران قرار گیرد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت waze.com این اپلیکیشن رایگان را برای ۳ پلت فرم اندرویید، ‌ای‌او اس و بلاک‌بری دانلود کنید.

پ.ن: این مطلب امروز در صفحه رسانه‌های اجتماعی روزنامه شهروند با همکاری تیم رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.