اگر شما هم علاقه‌مند به سبک‌های مختلف موسیقی باشید، حتما خوشحال می‌شوید که به دنیایی از موسیقی‌های رایگان البته با رعایت حقوق کپی‌رایت دسترسی داشته باشید. این اتفاق خوب، حدود ۵‌ سال پیش رخ داد! اتفاقی که اپلیکیشن اسپاتیفای توسعه‌دهنده آن است. اپلیکیشن اسپاتیفای در‌ سال ۲۰۰۸ توسط یک تیم سوئدی شروع به کار کرد و هم اکنون حدود ۲۴‌میلیون کاربر فعال در سراسر دنیا دارد. اسپویفایشما می‌توانید به وسیله تلفن هوشمند، تبلت ‌و رایانه شخصی خود تنها با‌ اتصال به اینترنت، در‌ هر جایی که هستید موسیقی‌های مورد علاقه خود را گوش دهید. با اتصال به‌ شبکه‌های‌اجتماعی می‌توانید دوستان خود را به این سرویس دعوت کنید و با دنبال‌کردن آنها سبک‌ها، آلبوم‌ها و خواننده‌های جدید را کشف کنید. شما با ساخت پلی‌لیست‌های مختلف از موزیک‌های موردعلاقه خود می‌توانید آن را با دیگر دوستان‌تان به اشتراک بگذارید یا به صورت اشتراکی پلی‌لیست‌هایی از آهنگ‌های موردعلاقه خود و دوستان‌تان را ایجاد کنید.
این سرویس متشکل از ۲۰‌میلیون قطعه موسیقی است که شما می‌توانید براساس خواننده، آلبوم، ناشر آهنگ و ژانرها، آهنگ‌های موردعلاقه خود را جست‌وجو کنید. سرویس اسپاتیفای همچنین بر‌اساس موسیقی‌هایی که گوش می‌کنید آهنگ‌های جدید را به شما پیشنهاد می‌دهد.
این سرویس در ۳ حالت رایگان، نامحدود و پریمیوم ارایه می‌شود و در حالت رایگان برای کاربران بعد از گوش‌دادن چند قطعه موسیقی تبلیغات صوتی پخش می‌شود که با پرداخت مبلغ حق عضویت خود می‌توانید از شر این تبلیغات خلاص شوید. شما همچنین با توسعه حساب کاربری خود می‌توانید آهنگ‌های موردعلاقه تان را دانلود کنید و هنگامی که دسترسی به اینترنت ندارید، به آنها گوش دهید. البته برای آپدیت حساب خود باید پول آن را پرداخت کنید.
این سرویس برای اغلب پلت‌فرم‌های همراه و سیستم عامل‌های پر‌استفاده در دسترس است. شما با مراجعه به آدرس  spotify.com به وسیله حساب‌های کاربری توییتر و فیس‌بوک خود می‌توانید در این سرویس عضو شوید و دوستان خود را نیز دعوت کنید.

پ.ن: این مطلب امروز در صفحه رسانه‌های اجتماعی روزنامه شهروند منتشر شده است. این صفحه با همکاری تیم رسانه‌های اجتماعی متشر می‌شود.