وی چتوی‌چت یک اپلیکیشن پیام‌رسانی برای تلفن‌های همراه است که کاربران اندرویید می‌توانند آن را از بازار و آی‌اواس‌ ها از اپ استور دانلود کنند. اطلاعات بیشتر درباره این اپلیکیشن را می توانید در این جا مشاهده نمایید. اما با توجه به استقبال زیاد و همه گیر شدن این برنامه در این پست قصد داریم شما را با نحوه عضویت و فعالیت در آن آشنا کنیم:

بعد از نصب این برنامه تصویر زیر بر روی صفحه گوشی تان ظاهر می شود.

1گزینه (۱) Log In: مربوط به افرادی می شود که قبلا در وی چت عضو شده اند و کد چهار رقمی برایشان ارسال شده است.

گزینه (۲) Sign Up: مربوط به افرادی می شود که برای اولین بار است که می خواهند عضو این برنامه شوند. برای عضویت این گزینه را انتخاب کنید تا صفحه زیر برایتان باز گردد.

2گزینه (۳) Region: نام کشوری که در آن سکونت دارید را انتخاب نمایید.

گزینه (۴): شماره تلفن همراهتان را بدون صفر وارد کنید و سپس در گوشه سمت راست Next را بزنید.

3گزینه (۵): در این قسمت پیغامی بر روی صفحه شما می آید تا از صحت شماره تلفن همراهی که وارد کرده اید آگاه شوید. توجه داشته باشید که کد چهار رقمی عضویت تان به این شماره ارسال می گردد پس اگر شماره صحیح است ok را بزنید و در غیر این صورت Cancel را بزنید تا بتوانید شماره را ویرایش کنید.

4گزینه (۶): در این مرحله باید کد چهار رقمی برایتان اس ام اس شود. کد را در بخش مربوطه وارد کنید. اگر بعد از گذشت ۳۰ ثانیه کد برایتان ارسال نشد باید Resend Verification را بزنید تا دوباره برایتان کد ارسال شود.

11

گزینه (۷) نام تان را در این قسمت بنویسید.

گزینه (۸): در این قسمت برای خودتان شناسه ای در نظر بگیرید تا دوستان تان بتوانند با جستجوی آن شما را پیدا کنند.

5

Sign Up را بزنید. سپس شما عضو وی چت و وارد صفحه اول می شوید. در پایین این صفحه چهار گزینه وجود دارد.

گزینه (۹) Chat: گفت و گوهایتان به ترتیب زمان انجام شده در این بخش ذخیره می گردد.

6

گزینه (۱۰)Contants : در این بخش شماره تماس افرادی که در وی چت عضو هستند و شما آن ها را به لیست دوستان تان اضافه کرده اید به ترتیب حروف وجود دارد. برای مشاهده پروفایل هر یک از آن ها کافی بر روی اسم آن ها کلیک کنید.

در قسمت بالای همین صفحه دو بخش به نام های Recommended friends و Group chat  قرار دارد.

گزینه:Recommended friends در این بخش افرادی که شماره آن ها در گوشی یا سیم کارت تان وجود دارد و عضو وی چت هستند، برای اضافه کردن به لیست دوستان وی چتی تان به شما توصیه می شود.

گزینه: Group chat در این قسمت می توانید بر اساس موضوعات مختلف گروه های متفاوت تشکیل دهید و با یکدیگر به بحث و گفت و گو بپردازید.

7

گزینه (۱۱)Discover: این قسمت یکی از بخش های پرطرفدار وی چت است. می توانید در آن مطالبی که دوستان تان به اشتراک گذاشته اند ببینید، لایک کنید و حتی نظر بگذارید. Shake کردن یکی دیگر از قابلیت های این بخش است. با تکان دادن گوشی تلفن تان می توانید افرادی را که در سراسر جهان همزمان با شما این حرکت را انجام می دهند و یا در اطراف شما هستند، پیدا و به لیست دوستان تان اضافه نمایید.

8

گزینه (۱۲) Me: این بخش پروفایل شخصی شماست. می توانید در آن عکس، نام، جنسیت، کشوری که در آن سکونت دارید و… را مشخص و یا ویرایش کنید،  با دوستان تان مطلب و یا عکس به اشتراک بگذارید، بخش تنظیمات وی چت خود را مدیریت کنید.

گفتنی است، اپلیکیشن پیام‌رسان فوری وی‌چت (WeChat) ساخت کشور چین است. این برنامه که از سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شده اکنون به ۲۰ زبان دنیا در دسترس است. این سرویس در حال حاضر ۶۰۰ میلیون عضو دارد که بیش از ۴۰۰ میلیون‌نفر آن در چین هستند.

کاربران اندرویید می‌توانند این اپلیکیشن را از بازار و آی‌اواس‌ ها آن را از اپ‌استور دانلود کنند.

در پست های بعدی شما را بابخش های بیشتر وی چت و مخاطرات فرهنگی اجتماعی آن در ایران آشنا خواهیم کرد.