رسانه‌های اجتماعی بخش متداولی از زندگی شخصی و حرفه‌ای ما هستند. با وجود فیس‌بوک، گوگل پلاس، توییتر، لینکدین و دیگر سایت‌های بی شمار شبکه‌های اجتماعی که درحال حاضر در دسترس هستند، به راحتی خودمان را در سیاه چاله‌هایی خواهیم یافت که همواره درحال جذب و مکیدن لایک‌ها، کامنت‌ها، ارسال دوباره توییت‌های اشخاص دیگر و به اشتراک گذاری مطالب هستیم.

به عبارتی امروز، تولید محتوا در رسانه‌های اجتماعی شاید نکته مهمی باشد اما تحلیل آن محتوا از تولید آن برای کسب‌وکارها یا افراد مهمتر است.

social_media_analytics

شکی نیست که رسانه‌های اجتماعی یک ابزار فوق‌العاده برای ایجاد و رشد حضورآنلاین افراد هستند. با این حال، مدیریت حضور در رسانه‌های اجتماعی به روشی موثر و مولد می‌تواند یک مهارت محسوب شود. قدرت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و ضرورت آن برای کسب‌و‌کار در دنیای آنلاین امروزی را نمی‌توان منکر شد. پس چگونه فردی می تواند بدون احساس پایمال شدن که بسیاری در معرض آن قرار دارند و اغلب تسلیم آن می‌شوند، آنلاین باقی بماند؟

ربکا ریدس، ۱۰ ابزار رسانه‌های اجتماعی را برای اینکه همیشه آنلاین باقی بمانید معرفی کرده است:

۱-Commun.it

این ابزار به سرعت به یک ابزار مانیتورینگ روزانه رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده است. با این ابزار شما دیگر هرگز یک گفتگو و یا پیام مهم را که نیازبه پاسخ دادشته باشد ازدست نخواهید داد. Commun.it به شما اجازه می‌دهد تا خیلی سریع و راحت مشاهده کنید که چه کسی فعالانه در حال تعامل و به اشتراک گذاری مطالبتان می‌باشد، همچنین به شما امکان مبادله و یا پاسخگویی آسان را می‌دهد.

شما می‌توانید با یک نگاه جزیی برترین تاثیرگذاران و حامیان خود را شناسایی کنید هنگامی که در حال بررسی گزارش های دقیقی هستید که به شما اطلاعات مورد‌ ‌نیاز برای اینکه به طورموثر شهرت آنلاین خود را مدیریت و نظارت کنید، می‌دهد.

commun.it-social-media-tool

۲-Social Mention

اگر شما می‌خواهید بی‌درنگ بر کلمات کلیدی و یاد آوری‌های توییتر نظارت کنید، پس شما نیاز دارید تا ابزار Social Mention را مورد استفاده قرار دهید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا تصویر لحظه‌ای نفوذتان را ببینید. شما همچنین می‌توانید برای هشدارها و یا فراهم کردن ویجت های وبلاگتان تعهد بدهید.

 Social Mention به ویژه برای افراد حرفه‌ای مفید است که مایل به دنبال کردن نام تجاری خود و یا افرادی از مشتریان خود هستند و میزان قدرت نفوذ و احساس آنها در مورد مارک‌های تجاری را اندازه گیری می‌کنند. با این اطلاعات، شما قادر به درک موقعیت آنلاین خود خواهید بود.

social-mention

۳- Save Publishing 

Save Publishing یکی از سلاح‌های مخفی برای زمانی است که قصد ایجاد توییت ها یا پست های منحصر به فرد و جلب توجه کننده دارید. به جای اینکه همان عنوان وبلاگ فرد دیگر را توییت کنید، از Save Publishing برای ربودن نقل قول‌های درون مقالات که می‌تواند به سرعت تبدیل به یک توییت و یا پست‌های گوگل پلاس و فیس بوک شود، استفاده نمایید. این به واقع یک بوک مارکلت و به طرز باورنکردنی یک ابزار سودمند برای هر متصدی محتوایی است.

save-publishing

۴- Argyle Social

این ابزار نیز یکی از ابزارهای رسانه‌های اجتماعی می‌باشد. این ابزارقدرتمند به شما اجازه می‌دهد تا نقاط بین اهداف شغلی و تلاش‌های رسانه‌های اجتماعی را به یکدیگر متصل کنید. این ابزار یک صفحه داشبورد پیشنهاد می‌کند که شما از طریق آن می‌توانید توییتر و فیس بوک را قبل از واگذاری وظایف به تیم اصلی خود، نظارت کنید. همچنین بازده ROI( بازگشت سرمایه گذاری) را بوسیله تلاش‌ها و استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی گزارش خواهد داد.

Argyle Social یک ابزارکامل برای کسانی است که نیاز به پیگیری و اندازه گیری ROI دارند، به طورمستمر کمپین‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند و گزارش‌های دقیق و جزء به جزء به اعضاء تیم، رهبران و مشتریان ارایه می‌دهند.

argyle-social

۵- Page Lever

این یک ابزارتجزیه و تحلیل فیس بوک است و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شما می‌خواهید تعداد کامنت‌ها، ترافیک‌ها، دوست داران و newsfeed impressions (تعداد طرفدارانی که مطلب شما را مشاهده می‌کنند) را افزایش دهید. کسانی که صفحه‌های طرفدارن فیس بوک برای نام های تجاری را مدیریت می‌کنند، لازم است که Page Lever را امتحان کنند. اطلاعات دقیق و منحصر به فردی مشاهده می‌شود و دقیقا به شما نشان خواهد داد که چه چیز درحال کارکردن است و چه چیز نیاز به تنظیم و افزایش کارایی دارد.

page-lever

۶- HashTracking

HashTracking برای پیگیری وقایع آینده و انجام تحقیقات بر روی موضوعات جاری مناسب است. مطابق داده‌هایی که گزارش می‌شود، شما می‌توانید افرادی که در حال استفاده از تگ بوده‌اند، کل توییت‌ها، تعداد دفعات نمایش یک پست از صفحه شما، تعداد کاربرانی که پست آنها نمایش داده شده و نسخه نهایی با همه توییت ها را مشاهده کنید.

این ابزار برای افراد جرفه‌ای بازاریابی که مایل به جمع آوری اطلاعات در لینک‌ها و توییت‌های درباره یک موضوع مشخص و تعداد تاثیرگذاران هستند، بسیارکاربردی است. بینش کسب شده ازاین طریق به شما در برنامه‌ریزی برای اینکه در چه مکان هایی بر روی کمپین‌های اجتماعی متمرکز شوید، کمک خواهد کرد.

hashtracking

۷- Fliptop

بازاریابان ازطریق ایمیل که مایل به دریافت بیشترین کارایی از لیست ایمیل خود هستند، لازم است که از داده های API استفاده کنند. این ابزار برای استخراج پروفایل‌های اجتماعی از لیست خبرنامه ایمیلتان فوق العاده است. شما می توانید محبوب‌ترین سایت‌های اجتماعی مرتبط با لیست ایمیل خود را قبل ازتنظیم محتوای اجتماعی، شبکه سازی و براساس تبلیغات، تشخیص دهید.

fliptop

۸- Traackr

با استفاده از Traackr، شما قادر خواهید بود که افراد با نفوذ را درمکان‌های مناسب خودتان دنبال کنید. از این ابزار برای ساختن کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و بهبود کارایی بهره ببرید.

traackr

۹- SocMetrics

با استفاده از این ابزارمبتنی بر وب، شما می‌توانید افراد تاثیرگذاررا شناسایی کنید، منابع موثق بسازید و میزان فروش را افزایش دهید. این یک ابزار رسانه‌های اجتماعی است که هرفرد حرفه ای بازاریابی آن را برای خلق کمپین‌های موثر، ارتباط با رهبران فکری و تعامل با متخصصان صنعت مفید خواهد یافت.

socmetrics

۱۰- Social Scope

Social Scope کاربران دستگاه‌های بلک بری را قادر می‌سازد تا فیس بوک، توییتر، تامبلر(سرویس وبلاگ چندرسانه‌ای مدیا) و Foursquareرا دریک صفحه با هم ترکیب کنند. شما می‌توانید به آسانی همه تصاویر، ویدیوها و لینک‌های مشتریان، رقبا و دوستان خود را بر روی یک صفحه نمایش و در یک رابط کاربری زیبا و تمیز نگه دارید.

social-scope

 این ابزارهای تحلیل امروز است.