حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که مقاله علمی، پایان نامه و حتی کتاب بنویسید و شاید همیشه درگیر منبع گذاری، نمودار و جدول یا به عبارتی مدیریت اطلاعات و استناد در متن بوده اید. گاهی اشتباهات ساده از تایپ تا علامت گذاری می تواند کل یک مقاله و مطلب علمی را زیر سوال ببرد.

تکنولوژِی همیشه کار را برای انسان ساده کرده است. نرم افزار EndNote مشکلات مقاله نویسی را برطرف می کند و راه های نوشتن یک مقاله معتبر را آسان می کند. این نرم افزار توسط شرکت Thomson Scientific وارد بازار شده است.

به عبارت خیلی ساده، EndNote  کمک بسیار موثر و چشمگیری به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات، نوشتن مقالات علمی، نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین المللی می کند.

از طریق این نرم افزار شما می توانید از پایگاه های اطلاعاتی مانند Google Scholar، Web Of Science، Pubmed جستجوی آنلاین انجام دهید و در کتابخانه شخصی یتان در این نرم افزار ذخیره کنید.

برخی از امکانات این نرم افزار به نقل از راسخون به شرح ذیل است:

– امکان وارد کردن فایلهای PDF به برنامه و جستجو در آنها
– امکان تبادل تا ۱۰٫۰۰۰ رفرنس بین سیستم خود و اینترنت و به اشتراک گذاری منابع
– امکان استاندارد سازی منابع و مآخذ تحقیقات شما
– دارا بودن فرمتهای مختلف منبع نویسی و رفرنس دهی مطابق با استانداردهای مهم دنیا
– امکان برقراری ارتباط بین منابع متن و منابع انتهایی پژوهش به منظور اعمال تغییرات هماهنگ در آنها
– یکپارچه شدن با نرم افزار Microsoft Office Word
– گروه سازی و ترکیب و مقایسه منابع و مطالب

پ.ن: چند وقتی است که می خواهم یک سری نرم افزارهای حرفه ای برای ساده سازی روند کاری و علمی یک محقق یا دانشجو معرفی کنم. وقت نشده این اولین مطلب بود. امیدوارم اگر وقت شد، علاوه بر معرفی، آن ها را از طریق همین وبلاگ آموزش دهم. نظرات و پیشنهادات همیشگی شما می تواند اضافه بر انگیزه، تجربه و دانش را به نویسنده و خوانندگان سوشال مدیا منتقل کند.