سریال مشهور و پربیینده بریکینگ بد (قانون‌شکنی / Breaking Bad)‏  شبکه آمریکایی آی‌ام‌سی به تازگی پایان یافت. پایانی که فصلی جدید در سریال‌های درام در جهان است. سریالی که مخاطب بسیار زیادی را در سراسر جهان درگیر کرد. اما پایان سریال، آغاز کسب‌وکارهای جدید درباره آن است.

breaking bad 1

لباس‌های والتروایت

والتر وایت یا همان هایزنبرگ نقش اول در این سریال لباس و کارکتر خاص داشت. کاراکتری که لباس‌های آن در قسمت‌های مختلف حرف‌های زیادی با مخاطب می‌زد. به عبارتی لباس، احساس ما از سبک بازتابی از خودمان است.

این موضوع ایده پشت وب سایت waltswardrobe است. به عبارتی این وب‌سایت کپی گرافیکی از کمد لباس‌های والتروایت نقش اول سریال است.

بریکینگ بد

فروشگاه بریکینگ بد

کاراکترهای بریکینگ بد به ویژه والتر وایت باعث شده است که تیم این مجموعه فروشگاه‌ آنلاین بریکینگ بد را افتتاح کند. فروشگاهی که در آن تیشرت‌ها، ماگ‌ها و بسیار چیزهای جذاب دیگر را می‌توانید در آن خریداری کنید.

فروشگاه بریکینگ بد

بریکینگ بد در شبکه‌های جتماعی

شخصیت بریکینگ بد جوری است که همچنان کاربران در شبکه‌های اجتماعی درباره آن حرف می‌زنند و البته اکانت‌های رسمی این سریال عکس‌های نوستالژیک از آن برای کاربران به اشتراک می‌گذارند و تمام موارد و کسب‌وکارهای رسمی از این طریق به گوش مخاطب خود به صورت مستقیم می‌رسانند. اینکه چطور با شبکه‌های اجتماعی درگیری ذهنی بیشتر با مخاطب ایجاد کرده‌اند نیز تکنیک دیگری است که آنها استفاده کردند.

بریکینگ بد در شبکه های اجتماعی

اکانت‌های بریکینگ بد در رسانه‌های اجتماعی:

۱- بریکینگ بد در فیس‌بوک

۲- بریکینگ بد در توییتر 

۳- هشتگ #BreakingBad نیز بسیار در شبکه‌های اجتماعی محبوب بود و همچنان است!

سریال بریکینگ بد در ۲۰ ژانویه ۲۰۰۸، اولین قسمت مجموعه و در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۳ قسمت آخر آن از طریق شبکه کابلی ای‌ام‌سی در آمریکا و کانادا پخش شد.

گویا پایان این سریال، آغاز کسب‌وکار جدید آنهاست. کسب‌وکاری که با شبکه جدید آنها یعنی اکانت‌های رسمی آنها در شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شوند.