۳۰ ژوئن ۲۰۱۱ برابر با ۹ تیر ۱۳۹۰روز رسانه های اجتماعی (Social media day) است. روزی که آن به وسیله Meetup (مردمی که با اشتراک علاقه مندی ها در یک کلاب به صورت آفلاین ملاقات می کنند) گرامی داشته می شود.

روز رسانه های اجتماعی توسط وب سایت مشیبل معرفی شده و آنها معتدند، “ما این فرصت را به خوانندگان خود می دهیم که درباره رسانه های اجتماعی و تکنولوژی با یکدیگر گفت و گو کنند.  این یک جشن جهانی از پیشرفت تکنولوژی است که قادر است همه افراد را به اطلاعات در زمان واقعی متصل کند”.

در ایران نیز برای اولین بار می خواهیم روز جهانی رسانه های اجتماعی را جشن بگیریم، پیشنهاد اولیه این است که این جشن در روز ۹ تیرماه (پنج شنبه دو هفته دیگر) با صرف ناهار در یکی از رستوران های تهران برگزار شود. (مکان متعاقبا اعلام می شود)

وبلاگ رسانه های اجتماعی با ایجاد صفحه ای به همین مناسبت، علاوه بر هماهنگی و اطلاع رسانی برای برگزاری هرچه بهتر این روز، آماده دریافت هرگونه پیشنهاد و نظر در این زمینه است.

دوستانی که در تهران نیستند نیز می توانند، جشن کوچکی همانند سایر افراد جهان در شهر و منطقه خود برگزار کنند و و عکس ها و فیلم های آن را منتشر کنند. وبلاگ رسانه های اجتماعی آمادگی خود را نیز برای انتشار و لینک به آنها اعلام می کند.

پ.ن: مطمئنا این جشن برگزار می شود و هرچه تعداد افراد بیشتر باشد قاعدتا بیشتر خوش می گذرد. میزبان شخص خاصی نیست و همه کاربران و فعالان وب، رسانه های اجتماعی و تکنولوژی میزبان و صاحب این مراسم هستند. لذا اطلاع رسانی آن با شماست. این ها مقدمه بود تا بگوییم، هزینه ناهار دُنگی است 🙂 .

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

چگونه روز رسانه های اجتماعی را آنلاین جشن بگیریم؟

فردا پنج شنبه ۹ تیر ۱۳۹۰ مصادف با ۳۰ ژوئن ۲۰۱۱ روز رسانه های اجتماعی (Social Media day) است. روزی که اکثر علاقه مندان وب و رسانه های اجتماعی در جهان آن را به طور آفلاین و آنلاین گرامی می دارند.

اگر فضا برای برگزاری جشن آفلاین فراهم نبود این امکان وجود دارد که شما به طور آنلاین روز رسانه های اجتماعی را جشن بگیرید. مشهورترین راه، عضو شدن در قسمت روز رسانه های اجتماعی سایت meetup است، تا همه فعالانی که این روز را جشن بگیرند، متوجه شوند شما از  ایران یا هرجای دیگر این روز را گرامی می دارید. مثلا برای دوستانی که در تهران می خواهند به طور آنلاین این روز را جشن بگیرند، می توانند به اینجا مراجعه کنند.

در خارج کشور این امکان وجود دارد که شما یک Meetup را به طور آنلاین پیدا کنید و با معرفی خود در جشن آفلاین آنها شرکت کنید.

SOCIAL MEDIA DAY.png (625×254)

همچنین می توان در نوشته های خود درباره رسانه های اجتماعی از هشتگ SMday# در توییتر استفاده کنید. مثلا می توان هشتگ IranSMday2011 # را برای ایرانیانی که علاقه مند به این بحث هستند به کار بست.

در فیس بوک نیز می توان رویدادی که توسط مشیبل ایجاد شده را اکسپت کرد و یا صفحه روز رسانه های اجتماعی را لایک کرد.

گفتنی است، روز رسانه های اجتماعی توسط وب سایت مشیبل معرفی شده و آنها معتدند، “ما این فرصت را به خوانندگان خود می دهیم که درباره رسانه های اجتماعی و تکنولوژی با یکدیگر گفت و گو کنند.  این یک جشن جهانی از پیشرفت تکنولوژی است که قادر است همه افراد را به اطلاعات در زمان واقعی متصل کند”.